Kas aš?

Ko gero, nuo šio klausimo prasidėjo mano kelionė virtuvėje. Dar prieš 25 metus, kai namie nebevalgėme bulvių su mėsa, pomidorų salotos niekada nebuvo viename dubenyje su agurkais, o mama plikydavo keisčiausius žolelių mišinius, pradėjau užduoti sau daug klausimų, susijusiu su maistu. Lyginau tai su kitų mitybos įpročiais ir pastebėjau skirtumus. Dabar tai prisimenu su šypsena ir dėkingumu! Tenka pripažinti, kad mūsų mamos maisto ruošimo įpročiai ir buvo mano dabartinės veiklos pradžia.

Nors iki 27 metų ne itin mėgau gaminti, ir tikrai tuo metu būčiau stipriai nustebusi, pamačiusi save virtuvėje, verdant katilą sriubos 50-čiai žmonių. Gyvenimas tuo ir žavus, kad kas kartą galiu save nustebinti. Gaminti savarankiškai didesnėms grupėms žmonių pradėjau prieš 6-erius metus po savanorystės vaikų stovykloje. Taip susiklostė aplinkybės, kad kartą likau viena virtuvėje su receptų „paruoštukais" gaminti vakarienę. Vakarienė pavyko, o aš tęsiau tenkinti savo smalsumą mitybos srityje ir pastaroji veikla tapo mano gyvenimo dalimi.

Per paskutinius 10 metų daug kas keitėsi, keičiausi ir aš. Kildavo daug klausimų, o atsakymų - dar daugiau. Platybės internete užburia... Daug naršymo, gilinimosi, palyginimų, abejonių ir tiesos ieškojimo. Vyras palaikydamas mane vis užsimindavo – abejonės, intelekto požymis. O kai mokinys pasiruošęs - ateina mokytojas. Šį kartą ne žmogus. Atėjo Ajurveda. Nuostabus mokslas, filosofija, mąstymo būdas, mano gyvenimo kelias, su kuriuo pirmą kartą ir susipažinau prieš tuos 10 metų. Ten radau ir randu labai daug atsakymų į rūpimus klausimus gyvensenos tema. Nuolat domiuosi naujausiais moksliniais tyrimais, analizuoju, lyginu, klausausi gydytojų, dietologų, sporto trenerių ir sportininkų paskaitų apie mitybą, sveiką gyvenseną. Tai dar labiau sustiprina mano pasitikėjimą Ajurveda. 

Vis daugiau draugų, pažįstamų užduodavo klausimų apie mitybą ir gyvenseną. Jie ir paskatino žengti žingsnį pirmyn. Taip gimė mintis rengti praktinius gaminimo kursus. Kad galėčiau daugiau ir sistemiškai papasakoti, parodyti ir pasidalinti žiniomis, praktiniais įgūdžiais, su jumis smalsaujančiais ir besidominčiais. Mes patys esame atsakingi už savo gyvenimo žingsnius ir nesvarbu, kaip juos padėjome, ar tikėjimo vedami ar draugo skatinami, tie žingsniai mus kažkur veda. Laikas – nekompensuojamas nenuperkamas ir niekaip nepapildomas resursas, todėl norisi jį leisti prasmingai. Dalinantis patirtimi, dalinantis žiniomis, bendraujant su bendraminčiais. Tikiu – mūsų laukia nuostabios patirtys!

Iki pasimatymo stovyklose, maisto gaminimo kursuose ar kitur, kur keliai suves. Iš meilės sau ir gamtai.

Asta Gruodė

Mano žinios susijusios su mityba ir sveikatingumu pritaikytos ir įgytos: